"אבא הוא איש תורני, איש חינוך ובעל חסד. שהוא ייעצר?!?"

עצור

ארבעת העצורים בפרשת "הקלטת הלוהטת" שבו הבוקר (חמישי) לעבודתם והם מורשים להתקרב למועצה. בתו של אחד החשודים בראיון מיוחד על הימים הקשים שעברו על משפחות החשודים בסחיטה ואיומים, לטעמה "סופו של כל בלון להתפוצץ"

השבועות האחרונים היו קשים מנשוא עבור המושבה שהייתה בכותרות בעיקר בעקבות הפרשה שזכתה לכינוי "הקלטת הלוהטת", ובמרכזם סרטונים בהם נראה, לכאורה, חבר מועצה המקיים יחסי מין בתוך מבנה המיועד לתפילות, אשר בבעלות פרטית. ארבעה עצורים היו מעורבים בפרשה זו בהם חבר מועצה בכיר, אחיו, אחיינו ועובד ציבור.

כזכור, על פי פרטים שהובאו לידיעתנו, הוקלטו חלק מן העצורים בפרשה לאחר ששהו בביתו של מספר 2 ברשימה והבהירו לו כי אין להם כל עניין להרע לו, אך באותו מעמד הציבו חבר המועצה ועובד הרשות, שליווה אותו לפגישה, את דרישתו: שחבר המועצה (המתלונן) יתפטר ממעמדו הבכיר – בשל מעשיו, לכאורה, אחרת הסרטונים המביכים יגיעו לאם ילדיו.

למן הרגע הראשון חבר המועצה הכחיש את המיוחס לו, סחיטה באיומים וחדירה לפרטיות. מעצרו וכן מעצרם של שלושה נוספים, הוארכו פעמיים. ביום שלישי שעבר הם שוחררו, והיום (חמישי), הם יוכלו להתקרב לשטח המועצה ולשוב לעבודה כסדרה. כעת ממתינים הכל להחלטת פרקליטות מחוז מרכז אשר תשקול האם יש די ראיות להגיש נגד הארבעה שהיו עצורים, כתב אישום.

בתו של אחד מהעצורים, הסכימה לחשוף בתחילת השבוע את הצד של המשפחות, זה שמאחורי הקלעים, את מה שאירע בזמן שיקיריהם היו כבולים באזיקים ושהו מאחורי סריג ובריח. "בערב, כשכל החשודים נעצרו הייתי באמצע פגישת עבודה וקיבלתי ממשפחתי טלפון להגיע הבייתה במהירות מפני שאבא נעצר", היא מספרת. "בהתחלה חיוך עבר על פניי ואף תמיהה. אבא שלי עצור? עם אנשים? לא יכול להיות, אבא הוא איש תורני, איש חינוך ובעל חסד. שהוא ייעצר?!?".

מה היו התחושות?

"כמובן שהתחושות היו לא קלות… במיוחד כאשר מדובר בחשודים מוערכים ציבורית בקרב היישוב, נעדרים עבר פלילי, בעלי משפחות ששמם הולך לפניהם. השבת הייתה קודרת לכלל התושבים ואף למשפחות שנשארו עם הרבה סימני שאלות ותהיות של מה יהיה. לכולם ילדים ונכדים ואף הורים מבוגרים שדואגים, אבל אנו אנשים עם אמונה חזקה בקב"ה שמאמינים שמה שצריך לקרות – קורה".

מה דעתך על הפרשה? איך היא תסתיים?

"סופה של הפרשה תהיה כמו 'סופו של כל בלון – להתפוצץ'. כל החשודים יחזרו לפעילותם ולעבודתם הציבורית.  דעתי היא כי המתלונן פעל מתוך לחץ וחוסר שיקול דעת ומיהר להגיש תלונת שווא שתתברר כתלונת מים. אני משוכנעת שגם במשטרה כבר הבינו שלא היה כאן שום ניסיון סחיטה ובטח ובטח שלא איומים, זהו לא סגנון חייהם של החשודים. יש פה עניין אידיאולוגי, תפיסת חיים דתית תורנית שמצופה מבכירים. בסך הכל הייתה דרישה לגיטימית לחלוטין מנבחר ציבור, שהוא המתלונן, לפעול כפי שמצופה ממנו במקרה כזה".

נהניתם? שתפו ברשת...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *