סהר פינטו נדרש להסיר שלטים עם פרסומי סקרים שלא עמדו בתקנות

סהר פינטו

לאחר שקיבל מכתב התראה חבר מועצת גדרה, סהר פינטו, הסיר את הפרסומים בהם התנוססו סקרים. פרסומים אלו, לא עמדו לכאורה, בתקנות פרסומי סקרים כמתבקש

בסוף השבוע הגיש היועץ המשפטי של הליכוד, עו"ד אבי הלוי, מכתב התראה לפינטו, ובו דרש ממנו להסיר את הפרסומים המדוברים בטרם יפנה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לקבלת צווים שיורו לו להסיר השלטים ושימנע מהסיעה לפרסם שלטים אלה בעתיד.

לפני מספר שבועות העלתה סיעתו  של פינטו פרסומים רבים, ביניהם מודעות בעיתונים, שלט חוצות וכן פרסומים בניו מדיה בהם פורסמו תוצאות "סקר" שנערך והראה כי פינטו כביכול, מוביל במרוץ לראשות המועצה. לאחר מספר ימים התברר כי פרסומים אלו היו בניגוד לחוק הבחירות וכי אסור היה לסיעה לפרסמם. מכיוון שכל אחד יכול להציג לכאורה כל נתון שעולה על דעתו, ישנם חוקים ברורים לפרסום תוצאות סקרים הנערכים בזמן תקופת בחירות. בין השאר נדרש הפרסום להציג את השאלה שנשאלה אליה מתייחס הפרסום, מי הזמין את הפרסום, האוכלוסייה שהשתתפה, גודל המדגם ומרווח הטעות. מכיוון שהפרסומים של סהר פינטו לא עמדו באף אחד מתנאים אלו, אלא הציגו "נתון" ללא רקע או הסבר, אסור היה לו להעלותם ואמינותם מוטלת בספק רב.

יצוין כי יממה לאחר שקיבל מכתב התראה, הסיר פינטו את כל הפרסומים הנוגעים לתוצאות ה"סקר". נכון להיום הסקר העדכני ביותר הנוגע לבחירות בגדרה, ואשר פרסומו עומד בדרישות חוק הבחירות הינו הסקר שערך מכון "מאגר מוחות" שעל פיו ליואל גמליאל יתרון מוחץ על מתחריו.

נהניתם? שתפו ברשת...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *