מאסטרו דאלי: הצלחה הגדולה למפיק זיו דאלי, בפסטיבל עפולה

42660506_10155731807693045_180333895663747072_n

עשרות אלפי תושבים מכל רחבי הארץ הגיעו לפסטיבל עפולה שיצר המפיק ג'קי בכר והפיק בפועל זיו דאלי, תושב גדרה. בכר על דאלי: "זיו הוא אחד מאנשי המקצוע הרציניים שיש בארץ". על יואל גמליאל: "מדובר בראש מועצה אמיץ"

פסטיבל עפולה קצר זו הפעם השלישית הצלחה גדולה. למעלה מ-60 אלף איש הגיעו לצפות בפסטיבל ציורי התלת מימד הייחודי שנחל הצלחה גדולה בזכות האנשים שעומדים מאחוריו: המוח ג'קי בכר (שאמון גם על פסטיבל הפסלים ברחובות) והמאסטרו לענייני הפקה בפועל, זיו דאלי, תושב גדרה. דאלי אמון על הפקות גדולות, במושבה ומחוצה לה. בין היתר הביא לגדרה את המגלשה הארוכה בעולם לכאן שאורכה 300 מטרים, הפיק ימי עצמאות נוצצים, הלונה פארק הנייד, אירועי עדלאידע בשיתוף בתי הספר בעיר ברחוב בן גוריון, חגיגות שבועות ברחוב הבילויים במשך מספר שנים ועוד.

"לא פשוט לשכנע ראש עיר לעשות פסטיבל כזה, שהוא נטול אומנים, אבל היה שם איזה חזון ובעפולה ראו את מה שאנחנו ראינו – ולאן שרציתי לקחת את זה – וחיבקו אותנו ממש מהתחלה", אומר בכר על הרעיון המופלא. "תדמייני מוזיאון שיוצא החוצה, מוציא את כל האומנות שלו לרחוב ונותן לקהל לשחק איתה", הוא אומר.

בכר ידוע כמי שלא מתפשר על אף פרט בהפקה ולפיכך גייס את זיו דאלי לטפל בכל הנושא הטכני. "זהו פסטיבל לא פשוט להפקה ולכן הבחירה בזיו שהוא אחד מאנשי המקצוע הרציניים שיש בארץ בתחום ההפקה טכנית הייתה טבעית. אנו עובדים יחד מהשנה הראשונה של הפסטיבל, הכרתי אותו כתוצאה מעבודות שראיתי שעשה בגדרה והסיבה העיקרית שבחרתי בו הייתה היכולת שלו לבצע אירוע תחת כיפת השמיים עם אלפי אנשים בו זמנית – וזה מקצוע. אין להרבה אנשים את היכולת הזו, שיודעים להוביל טכנית פסטיבל ולהגיע עם הרעיונות האומנותיים שאני נותן לרמת ביצוע גבוהה ביותר. הוא יודע להוציא את הדברים לפועל גם מבחינה לוגיסטית, גם מבחינה טכנית וגם מבחינה בטיחותית – ולהגיע ממש לקו גמר מושלם וזה נותן לי שקט מאוד גדול לבצע את התכנים האומנותיים ולפרוח. אני מודה שראיתי עבודות שלו בגדרה – והן היו כל כך יפות, מתוכננות ומקצועיות שאמרתי לעצמי: זה האיש שאני רוצה לידי. הוא בחור מאוד יצירתי, ששייך לדור הבא של המפיקים הרציניים והמרכזיים בארץ – ואני לגמרי בטוח שבעתיד הוא יהיה זה שיציע מיזמים שאני ארצה להיות שותף שלו".

מתי תקיימו פסטיבל גדרה?

"ראשית, אני חושב שיש בגדרה ראש מועצה מאוד אמיץ. כבר ראיתי אותו לוקח החלטות של אירועים לא פשוטים כמו שהבאנו מגלשה של 300 מטר ועשינו את זה בסה"כ בעשרה מקומות ברחבי הארץ. בזמנו הבאתי את המיזם וזיו ביצע, היו כאלה שחששו אבל ראש המועצה הלך על זה ואני מאמין שאם הוא איש כזה  משמע יש לו חזון ויש לו ראיה להביא תרבות אינטראקטיבית לציבור שלו. אני מאמין יש פוטנציאל גדול לגדרה שהתפתחה מאוד בשנים האחרונות ויש בה מקומות קסומים שמאוד יהיה יפה לשלב בהם פסטיבל מקורי".

נהניתם? שתפו ברשת...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *