הארגונים המפעילים את מעונות היום, בפנייה להורים: ״לא נפתח את שנת הלימודים כסדרה- הממשלה מפקירה את הגיל הרך״

2018-08-27-PHOTO-00010421הארגונים המפעילים את מעונות היום המפוקחים לגיל הרך פנו הבוקר לעשרות אלפי ההורים והסבירו כי לאור מצוקת כוח האדם במעונות, התקינה בכיתות (מספר המטפלות ביחס למספר הילדים) וכן מצוקות תקציביות נוספות- לא נותרה בידם ברירה אלא לא לפתוח את המעונות החל מה- 2 בספטמבר. בארגונים מדגישים כי מדובר במאבק להצלת המעונות מקריסה.

מהארגונים המפעילים את המעונות, הכוללים בין השאר את נעמת, ויצו, אמונה, נאות מרגלית, נשי חירות ונאות יעקב, נמסר כי :״ האחריות לקריסת מעונות היום המפוקחים היא על ממשלת ישראל ועליה לפעול לאלתר בכדי להציל אותם. נדרשת רפורמה מקיפה בגיל הרך, אשר תכלול בטווח המידי הוספת מטפלות בכיתות, שיפור בתנאי העסקתן ותקציבים לביצוע הכשרות מקצועיות. אנו מצרים מראש על אי הנוחות שתיגרם להורים אך משוכנעים שגם הם מבינים כי מדובר במאבק למען הילדים של כולנו. חינוך מתחיל מלידה ולא מגיל 3״.

לארגונים הגדולים הצטרפו לראשונה גם עשרות מפעילים קטנים ובינוניים מכל הארץ ומכלל המגזרים וגם הם לא יפתחו את המעונות בתחילת השנה.

בין הדרישות המרכזיות של הארגונים מהממשלה: הוספת תקן של מטפלת לכל כיתה, שיפור בשכר המטפלות ושיפור במעמדן,  זאת באמצעות יישום רפורמה ייעודית לגיל הרך בדומה לרפורמת "אופק חדש למורים.  המטרה, למנוע נטישה המונית של מטפלות, אשר למעלה מ- 50 אחוז מהן אינן שורדות במקצוע יותר ממספר חודשים וכן בכדי להפוך את התחום למקצוע, עם תנאי סף והכשרה מתאימה.

נהניתם? שתפו ברשת...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *