בבית של אמנון זנדני: סיקור מלא מהכנס של ראש המועצה, יואל גמליאל

3-20180820_220541

ביום שני בערב היה רחוב ברקת במושבה עמוס בעוברים ושבים. הסיבה: חוג בית שנערך באחוזה המפוארת של משפחת זנדני. רלי ואמנון, בעלי הבית, אירחו כ-300 איש בביתם והביעו תמיכה מלאה בראש המועצה, יואל גמליאל. בדברים שנשא ציין גמליאל כי בכוונתו "להביא את הילדים שלנו למצוינות ולהשקיע את התנהלותה הכספית של המועצה בעתידם". הוא הוסיף לציין כי בכהונתו זכה בפרס שר הפנים לניהול תקין ברשויות המקומיות וגייס תקציבים מעבר לתקציב המועצה השוטף לצד קידום תכניות אסטרטגיות לחינוך ופיתוח, בסך הנאמד בשלושה מיליארד שקלים

"הצלחתי לגייס תקציבים בסך של כשלושה מיליארד שקלים לכל התחומים בין השנים 2008-2018", על הדברים הללו אמון ראש מועצת גדרה, יואל גמליאל, אותם נשא בחוג בית והנוכחים השיבו לו במחיאות כפיים סוערות. בסך הכל הציג גמליאל סך הכנסות בגובה 2.979 מיליארד שקלים. לדבריו פניו לעתיד ובמסגרת זו הוא מתכנן ליישם תכניות רבות בחמש השנים הקרובות הנוגעות לחינוך ופיתוח "תוך שמירה על איזון תקציבי, גיוס תקציבים נוספים להמשך שדרוג, השקעה ובניית פרויקטים נוספים במושבה". גמליאל ציין את ההצלחה האדירה בתחום החינוך. "גדרה זוכת פרס חינוך מחוזי וארצי. גדרה נבחרה על ידי שר החינוך להיות ישוב מדגים חינוך, גדרה מובילה במדד הגיוס כאשר הגיוס ללוחמות הינו פי שניים מהממוצע הארצי, גדרה מובילה גם בתנועות הנוער בארץ". ראש המועצה ציין כי אומדן ההשקעה בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בעשור האחרון עומד על כמיליארד וחמישים מיליון שקלים אשר נותבו לארבעה תיכונים, שמונה בתי ספר יסודיים, שני בתי ספר לחינוך מיוחד, חמישים ואחד גני ילדים וששה מעונות יום. "אנחנו לא מוותרים על אף ילד", הצהיר, "ניתן מענה מהגיל הרך ועד הגיוס, נטמיע תהליכים חינוכיים מתקדמים ונקיים בחירה מבוקרת בגדרה בו כל תלמיד יכול לבחור את המוסד החינוכי בו הוא רוצה ללמוד מהיסודי ועד התיכון".

גמליאל ציין את תנופת הפיתוח ואמר: "נמשיך בפיתוח על פי תכנית אסטרטגית בכל התחומים ורואים תוצאות: בניית שכונות חדשות, סלילת עורקי תנועה ראשיים, הקמת פארקים וגני משחקים, בניית מוסדות חינוך, בניית מבני ציבור והיד עוד נטויה". עוד הוסיף גמליאל כי "משנת 2008 הצלחתי לגייס תקציבים לפיתוח התשתיות ברחבי המושבה אשר הסתכמו בכ-1.3 מיליארד שקלים". על תכניותיו הנוספות בעניין זה אמר: "בכוונתי ליישם תכנית מתאר הכוללת בניה של אזור תעשייה, קאנטרי קלאב, אצטדיון, מתקני ספורט, מסחר ותעשייה, פארקים ובניה עתידית" – ובהמשך פירט: "כ-500 דונם לשיווק, 25,000 מ"ר של מסחר ימוקם בין כביש 7 לחפץ חיים ויכיל מבני תעשייה, מלאכה, מפעלים בנייני משרדים, מסחר, לוגיסטיקה ואחסנה. בנושא דיור, תרבות וחינוך אני מתכוון לשמור על הדור הצעיר ולדאוג לבניית יחידות דיור נוספות במקביל לבניית מתחם ספורטק חדש ברחוב הארז על פני כ-20 דונם, בניית בית תרבות – בית רחל אשר יכיל כ-550 מקומות ישיבה, תיכון נוסף עם מגמות ייחודיות, בניית מרכז ספורט במתחם בן גוריון-פינת בגין הכולל: חדרי כושר, בריכה מקורה ובריכה טיפולית". לצד כל אלה, הצהיר גמליאל כי בכוונתו ליישם את פיתוחו של כביש עוקף גדרה ממערב ולהקים מחלף חדש מכביש 7 לשכונות המזרחיות. בהיבט הפוליטי הכריז ראש המועצה כי היחיד שימשיך איתו ברשימה למועצת העיר הוא יד ימינו, דני דורון. את הרשימה, כך הבטיח, יפרסם עד השבוע הבא.

גילה גמליאל: "בקדנציה הבאה אהיה שרת החינוך"
במהלך הכנס המרשים עליו עמלה דפנה יאיר, נשאה דברים גם השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, אחותו של ראש המועצה. בדבריה סיפרה כמה טוב לחיות בגדרה וכמה חשוב להמשיך לתת קרדיט לאחיה, כמנהיג המושבה. "הכי טוב והכי בטוח זה יואל", אמרה, "יש לו נשמה ענקית, הוא איש ביצוע, מקצוען אמיתי ואתם רואים את התוצאות. מה שטוב באחי יואל הוא שכל הזמן הוא רוצה עוד. לפני עשר שנים היה צריך להקים פה 26 גני ילדים, להרים מערכת חינוך אחרי שכל הזמן דאגו להביא עוד ועוד אנשים לגדרה מבלי לדאוג למערכת החינוך או לתשתיות – אבל יואל עשה זאת". בהמשך סיפרה לנוכחים: "אני רוצה להיות שרת החינוך בעזרת השם בקדנציה הבאה", וגרפה מחיאות כפיים סוערות.

בהקשר לגדרה אמרה: "היום הכל מסודר, יואל יצר תוכן בגדרה, מערכת חינוך שבאמת אפשר להתגאות בה. אחרי שקיבל את פרס חינוך ארצי – שזה ממש לא מובן מאליו – גדרה תהפוך להיות המקום עם מפעל התרבות הכי טוב באזור". השרה הסתכלה בעיני אחיה ואמרה לו: "יש זכות גדולה לכל התושבים והתושבות שאתה המנהיג שלהם, את כל כולך אתה נותן לישוב הזה, יש לך נשמה טהורה, אתה אדם טוב, פתוח, מקשיב, זמין וזה לא מובן מאליו שאתה מקבל ביקורת והדלת שלך פתוחה לתושבים". אחר כך פנתה שוב למשתתפים ואמרה להם: "אין על יואל, הכי בטוח והכי טוב בגדרה, תראו איזה אנשים איכותיים מגיעים לכאן, גדרה היא המקום הכי בטוח לילדים, באמת שזכיתם. אין לי ספק שתיתנו ליואל את האמון גם במערכת הבחירות הזאת, אסור להיות שאננים כי מה לעשות – יום אחרי כבר אי אפשר לשנות שום דבר – וצריך לזכור את זה".

נהניתם? שתפו ברשת...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *