ממחר – עקב חג "עיד  אלאדחא" לא יתבצעו עבודות ברחוב הבילויים

בילוים

מועצת גדרה מפרסמת הודעה לתושבים  לפיה החל מיום שני 20.08.2018 ועד יום ראשון הבא 26.08.18 לא יתבצעו עבודות ברחוב הבילויים עקב חג "עיד  אלאדחא", חג הקורבן.

כידוע, רחוב הבילויים הוותיק עובר מהפכה אמיתית, חזותית ותשתיתית, שתשווה לו מראה עדכני ומיוחד. בין היתר, יוחלפו התשתיות, יוצבו מדרכות חדשות, יסללו מחדש הכבישים וגם ישולבו אבנים מיוחדות.

עבודות שימור התבצעו באתרים מרכזיים ברחוב וביניהם בית כנסת ישורון שציין 100 שנה להיווסדו, מוזיאון גדרה, גינת רחל ובית הספר הראשון. בשני האחרון החל שלב ב' בשידרוג רחוב הבילויים. שלב זה כלל החלפת תשתיות תת קרקעיות, החלפת מדרכות, סלילה ושיבוץ אבנים מיוחדות שישמרו על אופיו המיוחד של הרחוב. כמו כן, הוחלפה התאורה ובוצעו הסדרי חניה – כל זאת בהמשך לתכנון מוקפד שנעשה על ידי חברת אדריכלות נוף. בין השינויים גם שדרוג מוזיאון גדרה ופתיחת מוזיאון מחודש, בשילוב עבודות פיתוח המתבצעות ברחוב, ייצרו מארג תיירותי הנותן מענה למבקרים במושבה ונושא על כפיים את העבר ההיסטוריה והמורשת המקומית. לדברי מועצת גדרה, עם סיום העבודות, תהפוך המושבה לאבן שואבת למבקרים ולשוחרי ההיסטוריה והמורשת.

ראש המועצה, יואל גמליאל ציין כי הוא רואה חשיבות עליונה בשימור ההיסטוריה של המושבה. "רחוב הבילויים הוא רחוב הדגל, שמסמל את המורשת והעבר ועל כן עלינו לשמרו ולטפחו בצורה נכונה ובתכנון מוקפד. זה מספר שנים שאנו נמצאים בתהליכים מול אגף המורשת במשרד הממשלה בנושא הרחוב, ולאחר שהגענו להסכמות ולהבנות ולאחר תכנון מעמיק פיתוח הרחוב יצא לדרך", אמר לאחרונה.

נהניתם? שתפו ברשת...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *